DIMEDROL

NÁVOD
o lékařském použití drogy

Evidenční číslo:

Obchodní název: Diphenhydramin

Mezinárodní nechráněný název:

Chemický název: N, N-dimethyl-2- (difenylmethoxy) ethylaminhydrochlorid

Léková forma:

Složení.
Účinná látka: difenhydramin (difenhydramin) - 0,05 g.
Pomocné látky: mléčný cukr (laktóza), mastek, bramborový škrob, stearát vápenatý.

Popis: tablety bílé barvy, ploché válcové s fazetou.

Farmakoterapeutická skupina:

ATX kód [R06AA02]

farmaceutický účinek
Blokátor H1-histaminového receptoru první generace. Blokuje receptory histaminu H1 a eliminuje účinky histaminu zprostředkované tímto typem receptoru. Účinek na centrální nervový systém je způsoben blokádou H3-histaminové receptory v mozku a inhibice centrálních cholinergních struktur. Má výraznou antihistaminickou aktivitu, snižuje nebo předchází křečemi hladkého svalstva vyvolanými histaminem, zvyšuje propustnost kapilár, otoky tkání, svědění a hyperemii. Způsobuje lokální anestezii (při perorálním podání dochází ke krátkodobé necitlivosti sliznic ústní dutiny), blokuje cholinergní receptory ganglií (snižuje krevní tlak) a centrální nervový systém, má sedativní, hypnotické, antiparkinsonické a antiemetické účinky. Antagonismus s histaminem se projevuje ve větší míře ve vztahu k lokálním vaskulárním reakcím při zánětu a alergii než k systémovým, tj. snížení krevního tlaku. U lidí s lokálním poškozením mozku a epilepsií aktivuje (i v malých dávkách) epileptické výboje na elektroencefalogramu a může vyvolat epileptický záchvat. Sedativní a hypnotické účinky jsou výraznější při opakovaných dávkách.
Nástup účinku je pozorován 15-60 minut po požití, trvání -12 hodin.

Farmakokinetika.
Rychle se vstřebává v gastrointestinálním traktu. Biologická dostupnost je 50%. ТСmах - 2040 min (nejvyšší koncentrace se stanoví v plicích, slezině, ledvinách, játrech, mozku a svalech). Komunikace s plazmatickými proteiny - 98-99%. Proniká hematoencefalickou bariérou. Metabolizuje se hlavně v játrech, částečně v plicích a ledvinách. Vylučuje se z tkání po 6 hodinách.Poločas je 4 až 10 hodin.Během dne je zcela vylučován ledvinami ve formě metabolitů konjugovaných s kyselinou glukuronovou. Významné množství se vylučuje do mléka a může u kojenců způsobit sedaci (může dojít k paradoxní reakci charakterizované nadměrnou excitabilitou).

Indikace pro použití
Alergická konjunktivitida, alergická rýma, chronická kopřivka, svědění dermatóz, dermatografismus, sérová nemoc, při komplexní léčbě anafylaktických reakcí, Quinckeho edému a dalších alergických stavů.
Nespavost, chorea, Menierův syndrom, kinetóza a vzdušná nemoc, jako antiemetikum.

Kontraindikace
Přecitlivělost, glaukom s uzavřeným úhlem, hyperplazie prostaty, stenózující peptický vřed žaludku a dvanáctníku, stenóza hrdla močového měchýře, bronchiální astma, epilepsie.
Děti do 7 let (pro tuto dávkovou formu).

S opatrností - těhotenství, kojení.

Způsob podání a dávkování
Uvnitř. Dospělí a děti starší 14 let, 25-50 mg (1 / 2-1 tableta) 1-3krát denně. Nejvyšší jednotlivá dávka je 100 mg, denní dávka je 250 mg. Pro nespavost - 50 mg 20-30 minut před spaním. Pro kinetózu - 25-50 mg každých 4-6 hodin, pokud je to nutné.
Děti od 7 do 14 let 12,5 - 25 mg (1 / 4-1 / 2 tablety) 1-3krát denně.

Vedlejší účinek
Ospalost, sucho v ústech, necitlivost ústní sliznice, závratě, třes, nevolnost, bolesti hlavy, celková slabost, snížená rychlost psychomotorické reakce, fotocitlivost, paréza akomodace, zhoršená koordinace pohybů. U dětí je možný paradoxní vývoj nespavosti, podrážděnosti a euforie.

Předávkovat
Příznaky: deprese centrálního nervového systému, rozvoj vzrušení (zejména u dětí) nebo deprese, rozšířené zornice, sucho v ústech, paréza gastrointestinálního traktu atd..
Léčba: neexistuje žádné speciální antidotum. Výplach žaludku. V případě potřeby symptomatická léčba: léky, které zvyšují krevní tlak, kyslík, intravenózní podání tekutin nahrazujících plazmu.
Epinefrin a analeptika by se neměly používat.

Interakce s jinými léčivými přípravky
Zvyšuje účinek etanolu a léků, které tlumí centrální nervový systém.
Inhibitory monoaminooxidázy zvyšují anticholinergní aktivitu difenhydraminu.
Antagonistická interakce je zaznamenána při podávání společně s psychostimulanty.
Snižuje účinnost apomorfinu jako emetika při léčbě otravy.
Zvyšuje anticholinergní účinky léků s anticholinergní aktivitou.

speciální instrukce
U pacientů zapojených do potenciálně nebezpečných činností vyžadujících zvýšenou pozornost a rychlé duševní reakce je nutná opatrnost. Během léčby difenhydraminem je třeba se vyvarovat vystavení slunci a etanolu.
Je nutné informovat lékaře o užívání tohoto léku: antiemetický účinek může komplikovat diagnostiku apendicitidy a rozpoznání příznaků předávkování jinými léky.
U dětí od 1 do 7 let se doporučuje užívat 30 mg tablety (od 1 roku do 3 let, denní dávka 10-30 mg, rozdělená na 2-3 dávky, od 4 do 6 let, denní dávka 20 - 45 mg, rozdělená na 2 -3 recepce).
U dětí od 7 měsíců do 12 měsíců může být lék použit ve formě prášku připraveného v lékárenských odděleních na předpis v dávce 3-5 mg 2-3krát denně.

Formulář vydání
Tablety 50 mg.
Na 10 tabletách v blistru nebo v blistru. 2, 3 nebo 5 blistrů s pokyny k použití jsou uloženy v krabičce.

Skladovatelnost
5 let. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky skladování
Seznam B. Na suchém a tmavém místě a mimo dosah dětí.

Podmínky dovolené
Na předpis.

Výrobní společnost / organizace přijímající reklamace:
Dalhifarm OJSC,
680001, Khabarovsk, st. Taškent, 22.

Difenhydramin

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Difenhydramin - antialergikum, blokátor receptorů H1.

Uvolněte formu a složení

Dimedrol lékové formy:

  • Tablety: bílý, kulatý plochý válcový tvar se zkosením (10 ks. V blistru, v lepenkové krabičce 1, 2, 3 nebo 5 balení; 10 ks. V obalech bez celulárního obrysu, v papírovém sáčku 1 balení nebo v lepenkové krabici 1, 2 nebo 3 balení; 10 ks nebo 20 ks. Ve sklenicích z tmavého skla, v lepenkové krabici 1 plechovka);
  • Roztok pro intravenózní (intravenózní) a intramuskulární (intramuskulární) podání: bezbarvá průhledná kapalina v 1 ml ampulích (5 ks. V blistru, v papírové krabičce 1 nebo 2 balení; 10 ks. V papírové krabičce nebo 10 ks v blistru, v lepenkové krabici 2 balení; 10 ks v blistru, v lepenkové krabici 1 balení).

Obsah účinné látky:

  • Tablety: difenhydramin hydrochlorid, 1 ks. - 50 mg;
  • Roztok: difenhydramin, v 1 ml - 10 mg.
  • Tablety: ve vodě rozpustná methylcelulóza - 0,326 mg; monohydrát laktózy (mléčný cukr) - 75 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 0,76 mg, kukuřičný škrob - 23,154 mg, kyselina stearová - 0,76 mg;
  • Roztok: voda na injekci.

Indikace pro použití

  • Alergické reakce, včetně senné rýmy, kopřivky, angioedému;
  • Hemoragická vaskulitida;
  • Alergická konjunktivitida;
  • Sérová nemoc;
  • Chorea;
  • Vazomotorická rýma;
  • Svědění dermatóz;
  • Poruchy spánku jako monoterapie nebo v kombinaci s prášky na spaní;
  • Zvracení těhotných žen;
  • Nemoc vzduchu a moře;
  • Menierův syndrom;
  • Premedikace.

Kontraindikace

  • Stenózující vřed duodena a / nebo žaludku;
  • Bronchiální astma;
  • Glaukom s uzavřeným úhlem;
  • Stenóza hrdla močového měchýře;
  • Hypertrofie prostaty;
  • Epilepsie;
  • Přecitlivělost na difenhydramin.

Difenhydramin je předepisován s opatrností a pro přísné indikace během těhotenství a kojení, pouze pokud očekávaný přínos pro matku převáží pravděpodobné riziko pro plod nebo dítě.

Způsob podání a dávkování

  • Tablety: užívané perorálně. Dávkování pro dospělé pacienty: jako prášek na spaní - 50 mg před spaním; léčba - 30-50 mg 1-3krát denně, po dobu 10-15 dnů. U dětí je jedna dávka: do 1 roku - 2-5 mg; od 2 do 5 let - 5-15 mg; od 6 do 12 let - 15-30 mg;
  • Roztok pro intravenózní a intramuskulární podání: pro dospělé pacienty intramuskulární injekce v dávce 50 až 250 mg, intravenózní kapání - 20-50 mg. Navenek se doporučuje aplikovat 1-2krát denně.

Vedlejší efekty

Užívání difenhydraminu může způsobit nežádoucí účinky:

  • Možná: ospalost, krátká necitlivost ústní sliznice, snížená pozornost, celková slabost; u dětí paradoxní vývoj nespavosti, euforie a podrážděnosti;
  • Vzácně: bolest hlavy, závratě, zhoršená koordinace pohybů, nevolnost, sucho v ústech, fotocitlivost, třes, paréza akomodace.

speciální instrukce

Pacientovi se doporučuje, aby se během užívání drog vyvaroval vystavení slunečnímu záření, je nutné přestat pít alkohol.

Během těhotenství a kojení by měl být lék užíván pod pečlivým lékařským dohledem..

Předepisuje se s opatrností pacientům zapojeným do potenciálně nebezpečných typů práce, jejichž výkon vyžaduje rychlé psychomotorické reakce a zvýšenou pozornost.

Lékové interakce

Užívání difenhydraminu zvyšuje aktivitu léků, které tlumí centrální nervový systém, zvyšuje účinek etanolu.

Kombinace s inhibitory monoaminooxidázy (MAO) zvyšuje anticholinergní aktivitu léčiva.

Na pozadí společného podávání s psychostimulanty dochází k antagonistické reakci.

Současné užívání léku snižuje emetický účinek apomorfinu při léčbě otravy.

Lék zvyšuje anticholinergní účinky léků s anticholinergní aktivitou.

Analogy

Analogy difenhydraminu jsou: difenhydramin-ROS, difenhydramin-UBF, difenhydramin-UVI, difenhydramin-lahvička, difenhydramin Bufus, Dramina, Kalmaben.

Podmínky skladování

  • Tablety: skladujte na suchém a tmavém místě;
  • Řešení: skladujte na tmavém místě při teplotě do 30 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 5 let.

Podmínky výdeje z lékáren

Výdej na předpis.

Difenhydramin: ceny v online lékárnách

Diphenhydramin 50 mg tablety 10 ks.

Diphenhydramin 50 mg tablety 20 ks.

Difenhydramin (na injekci) 10 mg / ml roztok pro intravenózní a intramuskulární podání 1 ml 10 ks.

Difenhydramin (na injekci) 10 mg / ml roztok pro intramuskulární podání 1 ml 10 ks.

Difenhydramin (na injekci) 10 mg / ml roztok pro intravenózní a intramuskulární podání 1 ml 10 ks.

Difenhydramin (na injekci) 10 mg / ml roztok pro intravenózní a intramuskulární podání 1 ml 10 ks.

Difenhydramin (na injekci) 10 mg / ml roztok pro intravenózní a intramuskulární podání 1 ml 10 ks.

Úvod do roztoku difenhydraminu 10 mg / ml amp. 1 ml č. 10

Informace o léku jsou všeobecné, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je zdraví škodlivá!

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné..

Kromě lidí trpí prostatitidou pouze jeden živý tvor na planetě Zemi - psi. To jsou opravdu naši nejvěrnější přátelé.

Čtyři plátky tmavé čokolády obsahují asi dvě stě kalorií. Takže pokud se nechcete zlepšovat, je lepší nejíst více než dva plátky denně..

Lidská krev „protéká“ cévami pod obrovským tlakem a pokud je narušena jejich integrita, může střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Používáme 72 svalů, abychom řekli i ta nejkratší a nejjednodušší slova..

Každý člověk má nejen jedinečné otisky prstů, ale také jazyk.

Naše ledviny dokážou vyčistit tři litry krve za minutu.

74letý Australan James Harrison daroval krev asi 1000krát. Má vzácnou krevní skupinu, jejíž protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak zachránil asi dva miliony dětí..

Podle výzkumu mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu..

Dříve se myslelo, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci prokázali, že člověk při zívání ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Miliony bakterií se rodí, žijí a umírají v našich střevech. Lze je vidět pouze při velkém zvětšení, ale pokud by se shromáždili, zapadli by do běžného šálku na kávu..

Většina žen dokáže získat více potěšení z rozjímání o svém krásném těle v zrcadle než ze sexu. Ženy, usilujte tedy o harmonii.

Známý lék „Viagra“ byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

I když srdce člověka nebije, může ještě dlouho žít, což nám prokázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho „motor“ se zastavil na 4 hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Podle výzkumu WHO zvyšuje každodenní půlhodinová konverzace na mobilním telefonu pravděpodobnost vzniku nádoru na mozku o 40%.

Zdravá záda je darem osudu, který je třeba velmi pečlivě uchovat. Ale kdo z nás myslí na prevenci, když vás nic neobtěžuje! Nejsme prostě ne.

Difenhydramin

Složení

Léčivou látkou je difenhydramin.

1 ml roztoku obsahuje 10 mg této účinné látky ve formě difenhydramin hydrochloridu. Injekční voda působí jako další látka.

1 tableta obsahuje 50 mg účinné látky.

Formulář vydání

Tablety a roztok difenhydraminu v / v a v / m pro injekci.

farmaceutický účinek

Difenhydramin - co to je?

Difenhydramin je blokátor receptoru histaminu H1. Má sedativní a hypnotické účinky.

Farmakologická skupina: H1-antihistaminika.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Hlavní účinnou látkou je difenhydramin. Mechanismus účinku je založen na depresivním účinku léčiva na centrální, cholinergní struktury blokující receptory H3-histaminu v mozku. Difenhydramin zmírňuje záchvaty svědění, otoky tkání, hyperemie, zabraňuje křečím tkáně hladkého svalstva, má pozitivní vliv na propustnost kapilár. Užívání orálních forem způsobuje krátkodobý pocit necitlivosti v ústech. Droga má antiparkinsonické, hypnotické, sedativní, antiemetické účinky. Blokováním cholinergních receptorů ganglií snižuje krevní tlak a může zvýšit stávající hypotenzi. U osob s epilepsií a lokálním poškozením mozku mohou i nízké dávky difenhydraminu vyvolat epileptický záchvat a EEG vykazuje aktivaci epileptických výbojů. Lék je nejúčinnější při bronchospasmu vyvolaném příjmem uvolňovačů histaminu (morfin, tubokurarin). Lék je nejméně účinný při bronchospasmu alergické geneze. Při opakovaných dávkách jsou hypnotické a sedativní účinky výraznější. Lék začíná působit hodinu po vstupu do těla, efektivní účinek trvá až 12 hodin.

Indikace pro použití difenhydraminu

K čemu a od jakých tablet a roztoku jsou předepsány?

Lék se používá k úlevě od alergických reakcí, při svědění dermatózy, alergické dermatitidy, rhinosinusitidy, vazomotorické rýmy, akutní iridocyklitidy, alergické konjunktivitidy. Droga se používá na nespavost, chorea, Parkinsonovu chorobu, nemoci z ozáření, nemoci ze vzduchu, mořskou nemoc, Menierův syndrom, zvracení u těhotných žen. Lék je předepsán jako premedikace s rozsáhlým poškozením měkkých tkání a kůže traumatické povahy, se sérovou nemocí, hemoragickou vaskulitidou.

Kontraindikace

Difenhydramin není předepsán pro hyperplazii prostaty, glaukom s uzavřeným úhlem, epilepsii, stenózu močového měchýře, stenózující peptický vřed trávicího systému. U bronchiálního astmatu, kojení, těhotenství, jmenujte opatrně.

Vedlejší efekty

Užívání léku může způsobit třes, závratě, necitlivost v ústech, sucho v ústech, zvýšenou ospalost, fotocitlivost, astenie, bolesti hlavy, nevolnost, paréza akomodace, snížení rychlosti psychomotorické reakce, zhoršená koordinace pohybů. Užívání drogy Difenhydramin u dětí může být doprovázeno pocitem euforie, podrážděnosti, paradoxní nespavosti.

Návod k použití difenhydraminu (metoda a dávkování)

Difenhydraminové tablety, návod k použití

30-50 mg jednou až třikrát denně, doba léčby je 10-15 dní.

U nespavosti je 50 mg předepsáno půl hodiny před spaním.

U postencefalického idiopatického parkinsonismu je nejprve předepsáno 25 mg třikrát denně, poté se dávka postupně zvyšuje na 50 mg čtyřikrát denně.

U kinetózy každých 6 hodin musíte užít 25-50 mg tablety.

Návod k použití difenhydraminu v ampulích

Roztok difenhydraminu se injikuje intravenózně s 20-50 mg léčiva, předem rozpuštěného ve 100 ml 0,9 chloridu sodného, ​​intramuskulární injekce se injikují jednou 10-50 mg.

Pokyny pro použití rektálních čípků s difenhydraminem

Rektální čípky po čistícím klystýru se podávají dvakrát denně.

Aplikace kapek s difenhydraminem

V oftalmologii - 2 kapky roztoku (0,2-0,5%) se aplikují 3krát denně do každého spojivkového vaku.

V alergologii - 0,05 g léčiva se podává intranazálně.

Předávkování difenhydraminem

Užívání vyšších dávek způsobuje depresi nervového systému, parézu trávicího systému, sucho v ústech, rozšířené zornice, deprese. Specifické antidotum nebylo vyvinuto; intravenózní podání tekutin nahrazujících plazmu je nutné užívat léky, které zvyšují krevní tlak. Je nepřijatelné používat analeptika, epinefrin.

V případě závažného předávkování je možná smrt, trauma, infarkty, paralýza.

Interakce

Difenhydramin zvyšuje účinek léků, které tlumí nervový systém. V kombinaci s psychostimulanty je zaznamenán antagonistický účinek. Inhibitory MAO zvyšují anticholinergní aktivitu léčiva. Při léčbě otravy, intoxikace lék snižuje účinnost apomorfinu.

Podmínky prodeje

S předpisem nebo bez něj? Vyžaduje předpis k nákupu.

Podmínky skladování

Na tmavém místě mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 30 stupňů Celsia.

Doba skladování

Ne více než 4 roky.

speciální instrukce

Léčba nepříznivě ovlivňuje výkon činností vyžadujících zvýšenou koncentraci pozornosti, kontrolu složitých mechanismů a řízení. Během léčby je nutné se vyvarovat užívání alkoholických nápojů, omezit vystavení slunci a ultrafialovému záření na minimum. Antiemetický účinek léku může zmást lékaře v diferenciální diagnostice akutní apendicitidy, rozpoznání příznaků předávkování, intoxikace.

Mezinárodní název (INN) difenhydraminu: Diphenhydramin.

Lékopis obsahuje popis pod FS 42-0232-07.

Popsáno na Wikipedii pod názvem Diphenhydramin.

Často je nutné znát název drogy v latině. Zde je například recept v latině:

Rp.: Dimedroli 0,05
D. t. d. N 10 v tabulce.
S.

Diphenhydramin tyčinky v latině: baculi cum dimedrolum.

Strukturní vzorec účinné látky:

Difenhydramin je droga?

Léčba ve skutečnosti není droga, ale v kombinaci s alkoholickými nápoji a ve velkých dávkách způsobuje halucinace a také závislost při častém užívání.

Difenhydramin můžete pít v ampulích?

Obecně je možné, že koncentrace účinné látky v ampulích je nižší než v tabletách.

Difenhydramin a alkohol

Je kontraindikováno užívat drogu s alkoholem. Účinek alkoholu se zvyšuje, zvyšuje se hypnotický účinek a může dojít k vážnému poškození těla. Výsledek nelze předvídat, zejména při použití velkých dávek. Vodka s difenhydraminem se může stát posledním nápojem v životě člověka, který tuto směs konzumoval, smrtelná dávka může být v kombinaci s alkoholem velmi malá.

Během těhotenství

Kontraindikováno v těhotenství a kojení.

Tablety Dimedrol

Držitel rozhodnutí o registraci:

Dávková forma

reg. No: 70/421/39 ze dne 06/25/70 - k dispozici na základě licence
Difenhydraminové tablety

Forma uvolňování, balení a složení léku Diphenhydramin tablety

Pilulky1 záložka.
difenhydramin50 mg

10 kusů. - tvarované buněčné balení (1) - kartonové obaly.
10 kusů. - obrysový obal buněk (2) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Blokátor histaminových Hi receptorů. Má antialergickou aktivitu, má lokální anestetikum, antispasmodický a mírný účinek blokování ganglií. Při perorálním podání má sedativní a hypnotický účinek, má mírný antiemetický účinek a má také centrální anticholinergní účinek..

Při parenterálním podávání pacientům s deficitem objemu cirkulující krve je možné snížení krevního tlaku a zvýšení stávající hypotenze.

Při externím použití má antialergický účinek.

Farmakokinetika

Rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost je 50%. C max je dosaženo po 20 - 40 minutách (nejvyšší koncentrace se stanoví v plicích, slezině, ledvinách, játrech, mozku a svalech). Vazba na plazmatické bílkoviny - 98-99%. Proniká do BBB. Metabolizuje se hlavně v játrech, částečně v plicích a ledvinách. T 1/2 - 4–10 hodin.V průběhu dne je zcela vylučován ledvinami ve formě metabolitů konjugovaných s kyselinou glukuronovou. Významné množství se vylučuje do mléka a může u kojenců způsobit sedaci (může dojít k paradoxní reakci charakterizované nadměrnou excitabilitou).

Při vnější aplikaci je absorpce nevýznamná, narušení integrity pokožky zvyšuje absorpci difenhydraminu.

Indikace účinných látek léku Dimedrol tablety

Alergická konjunktivitida, alergická rýma, chronická kopřivka, svědění dermatóz, dermatografismus, sérová nemoc; při komplexní terapii anafylaktických a anafylaktoidních reakcí, Quinckeho edému a dalších alergických stavů. Nespavost, chorea, Menierův syndrom, kinetóza a vzdušná nemoc, jako antiemetikum. Popáleniny od slunce a popáleniny 1. stupně; hmyzí štípnutí; svědění různého původu (s výjimkou svědění s cholestázou): ekzém, plané neštovice, alergické podráždění kůže, kontaktní dermatitida způsobená kontaktem s rostlinami.

Otevřete seznam kódů ICD-10
Kód ICD-10Indikace
B01Plané neštovice [varicella]
F51.0Nespavost neorganické etiologie
G25.4Chorea kvůli drogám
G25.5Jiné typy chorea
H10.1Akutní atopická (alergická) konjunktivitida
H81Vestibulární dysfunkce
H81.0meniérová nemoc
J30.0Vasomotorická rýma
J30.1Alergická rýma způsobená pylem
J30.3Jiná alergická rýma (celoroční alergická rýma)
L20.8Jiná atopická dermatitida (neurodermatitida, ekzém)
L23Alergická kontaktní dermatitida
L24Jednoduchá dráždivá kontaktní dermatitida
L28.0Lichen simplex chronicus (omezená neurodermatitida)
L29Svědění
L30.0Ekzém na mincích
L50Kopřivka
L55Úžeh
R11Nevolnost a zvracení
T14.0Povrchové trauma neurčené oblasti těla (včetně oděru, modřin, pohmožděniny, hematomu, kousnutí nejedovatým hmyzem)
T30Tepelné a chemické popáleniny neurčené lokalizace
T75.3Kinetóza
T78.2Anafylaktický šok, blíže neurčený
T78.3Angioneurotický edém (Quinckeho edém)
T88.7Nespecifikovaná patologická reakce na lék nebo lék
Z51.4Přípravné postupy pro následnou léčbu nebo vyšetření, nezařazené jinde

Dávkovací režim

Podává se orálně, parenterálně a externě.

Uvnitř určete dospělé a děti starší 14 let v jedné dávce 50 mg. Schéma a doba používání se stanoví individuálně, v závislosti na indikacích.

In / in nebo deep in / m je předepsáno dospělým a dětem starším 14 let v jedné dávce 10-50 mg, maximální denní dávka je 200 mg. U dětí ve věku od 7 měsíců do 14 let je dávka stanovena v závislosti na věku.

Navenek. Aplikujte na postiženou pokožku 3-4krát denně.

Vedlejší účinek

Z nervového systému: bolest hlavy, sedace, ospalost, závratě, nedostatek koordinace, slabost, zmatenost, úzkost, neklid, nervozita, třes, podrážděnost, nespavost, euforie, parestézie, neuritida, křeče.

Ze zažívacího systému: suchost ústní sliznice, nevolnost, zvracení, bolest v epigastrické oblasti, anorexie, průjem, zácpa.

Z dýchacího systému: suchost sliznice nosní dutiny a krku, zvýšená viskozita sputa, pocit svírání na hrudi, kýchání, ucpaný nos.

Ze strany kardiovaskulárního systému: bušení srdce, snížení krevního tlaku, tachykardie, extrasystola.

Z hematopoetického systému: hemolytická anémie, trombocytopenie, agranulocytóza.

Z urogenitálního systému: časté nebo obtížné močení, zadržování moči, časná menstruace.

Ze smyslů: zhoršené vizuální vnímání, diplopie, vertigo, tinnitus, akutní labyrinthitida.

Alergické reakce: kopřivka, kožní vyrážka, svědění, anafylaktický šok, fotocitlivost.

Ostatní: zvýšené pocení, zimnice.

Kontraindikace pro použití

Přecitlivělost na difenhydramin.

Pro systémové použití: glaukom s uzavřeným úhlem, hypertrofie prostaty, stenózní žaludeční vřed a duodenální vřed, stenóza hrdla močového měchýře, bronchiální astma, epilepsie; děti do 14 let (pro orální podání); děti do 7 měsíců (pro parenterální podání).

S opatrností: zvýšený nitrooční tlak, hypertyreóza, arteriální hypertenze, kardiovaskulární onemocnění, bronchopulmonální onemocnění.

Pro vnější použití: současné užívání jakýchkoli léků obsahujících difenhydramin; aplikace na velké povrchy kůže; děti do 2 let.

S opatrností: poškození kůže v místě aplikace, aplikace na sliznice.

Aplikace během těhotenství a kojení

Během těhotenství a laktace (kojení) se difenhydramin používá opatrně, podle přísných indikací, v případech, kdy očekávaný terapeutický účinek pro matku převáží potenciální riziko pro plod nebo kojence.

Podstatné množství difenhydraminu se vylučuje do mateřského mléka a může u kojenců způsobit sedaci (může dojít k paradoxní reakci charakterizované nadměrnou excitabilitou).

Žádost o poškození funkce ledvin

Používejte opatrně u pacientů s poruchou funkce ledvin.

Aplikace u dětí

U dětí je možné užívat podle indikací v dávkách a dávkových formách doporučených podle věku.

Použití u starších pacientů

Opatrnosti je třeba věnovat starším pacientům, aby nedošlo ke zhoršení průběhu souběžných onemocnění..

speciální instrukce

Během léčby byste neměli být vystaveni slunečnímu záření; je třeba se vyvarovat alkoholu.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Používejte opatrně u pacientů zapojených do potenciálně nebezpečných činností vyžadujících zvýšenou pozornost a rychlé psychomotorické reakce.

Lékové interakce

Při současném použití zvyšuje účinek etanolu a léků, které tlumí centrální nervový systém.

Při současném použití inhibitory MAO zvyšují anticholinergní aktivitu difenhydraminu.

Antagonistická interakce je zaznamenána při podávání společně s psychostimulanty.

Snižuje účinnost apomorfinu jako emetika při léčbě otravy.

Zvyšuje anticholinergní účinky léků s anticholinergní aktivitou.

Difenhydramin

Ceny v online lékárnách:

Difenhydramin je blokátorem H1-histaminových receptorů, zmírňuje spasmus hladkého svalstva, předchází a eliminuje alergické reakce těla a snižuje propustnost kapilár. Lék má antiemetické, lokální anestetické, sedativní a hypnotické účinky..

Uvolněte formu a složení

Difenhydramin je dostupný ve formě tablet a roztoku pro intravenózní a intramuskulární podání..

Tablety jsou k dispozici v 10 kusech v blistrech nebo v blistrech. Jedna kartonová krabice obsahuje 2, 3 nebo 5 balení.

Roztok je k dispozici v 1 ml ampulích. Jedno balení v krabičce obsahuje 10 ampulí.

Aktivní složkou přípravku je difenhydramin.

Indikace pro použití

Podle pokynů se difenhydramin ve formě tablet používá za následujících podmínek:

  • Alergická rýma;
  • Alergická konjunktivitida;
  • Svědění dermatóz;
  • Sérová nemoc;
  • Chronická kopřivka;
  • Dermatografismus.

V rámci komplexní terapie se difenhydramin používá k angioedému, stejně jako anafylaktoidní a anafylaktické reakce.

Tablety jako antiemetikum a hypnotikum se používají pro Menierův syndrom, nespavost, nemoci vzduchu a moře, chorea.

Podle pokynů je difenhydramin ve formě roztoku předepsán jako součást komplexní terapie za následujících podmínek:

  • Quinckeho edém;
  • Anafylaktické reakce;
  • Anafylaktoidní reakce;
  • Vzdušná nemoc;
  • Mořská nemoc.

Kontraindikace

Užívání difenhydraminu je kontraindikováno u dětí mladších 7 měsíců a s přecitlivělostí na účinnou látku léčiva.

Tablety a roztok nelze použít také za následujících podmínek:

  • Hyperplazie prostaty;
  • Stenóza hrdla močového měchýře;
  • Glaukom s uzavřeným úhlem;
  • Epilepsie;
  • Stenující peptický vřed žaludku a dvanáctníku.

Difenhydramin by měl být používán s opatrností během těhotenství a kojení, stejně jako při bronchiálním astmatu..

Způsob podání a dávkování

Lék ve formě tablet je předepsán dospělým pacientům v dávce 30-50 mg 1-3krát denně. Doba trvání léčby je 10-15 dní. Maximální jednotlivá dávka je 100 mg a denní dávka by neměla překročit 250 mg.

Pro nespavost by tablety difenhydraminu měly být užívány denně po dobu půl hodiny před spaním, 50 mg.

Při léčbě post-encefalitického a idiopatického parkinsonismu je na začátku léčby předepsána dávka 25 mg třikrát denně. V případě potřeby se dávka zvýší na 50 mg 4krát denně.

U pohybové nemoci se doporučuje užívat 25-50 mg léku každých 4-6 hodin.

Dávky pro děti jsou vybírány v závislosti na věku:

  • Děti ve věku od 7 měsíců do roku jsou předepsány 3–5 mg třikrát denně;
  • U dětí ve věku od 1 do 3 let se doporučuje dávka 10-30 mg denně, která je rozdělena na 2-3 dávky;
  • Dětem ve věku od 4 do 6 let jsou předepsány tablety difenhydraminu v dávce 20-45 mg denně, rozdělené na 2-3 dávky;
  • U dětí od 7 do 14 let je doporučená dávka 12,5-25 mg až 3krát denně.

Při intramuskulárním použití difenhydraminu ve formě roztoku je maximální jednotlivá dávka 50 mg a denní dávka 150 mg.

Při intravenózním kapání se doporučuje dávka 20-50 mg.

Při použití roztoku intramuskulárně a intravenózně u dětí závisí dávkování také na věku:

  • Děti ve věku od 7 měsíců do roku jsou předepsány 3-5 mg;
  • U dětí ve věku od 1 do 3 let se doporučuje dávka 5-10 mg;
  • Dětem ve věku od 4 do 6 let je předepsán roztok difenhydraminu v dávce 10-15 mg;
  • U dětí ve věku od 7 do 14 let je doporučená dávka 15-30 mg.

V případě potřeby je povoleno znovu vstoupit do léku po 6-8 hodinách.

Vedlejší efekty

Užívání difenhydraminu může způsobit následující nežádoucí reakce z centrálního nervového systému:

  • Bolesti hlavy;
  • Závrať;
  • Slabost;
  • Ospalost;
  • Zmatek vědomí;
  • Nervozita;
  • Sedace;
  • Zhoršená koordinace;
  • Vzrušení;
  • Nespavost;
  • Neuritida;
  • Třes;
  • Parestézie;
  • Úzkost;
  • Euforie;
  • Křeče.

Na straně trávicího systému může difenhydramin způsobit následující nežádoucí účinky:

  • Nevolnost a zvracení;
  • Zácpa nebo průjem;
  • Epigastrická bolest;
  • Suchost ústní sliznice;
  • Anorexie.

Užívání difenhydraminu v některých případech může způsobit rozvoj takových vedlejších účinků na kardiovaskulární systém, jako je pokles krevního tlaku, tachykardie, palpitace, extrasystola.

Na straně smyslů na pozadí užívání drogy je možné závratě, poruchy zraku, akutní labyrintitida, diplopie a tinnitus..

Lék někdy způsobuje následující alergické reakce:

  • Anafylaktický šok;
  • Kopřivka;
  • Fotosenzitizace;
  • Drogová vyrážka.

Krvotvorné orgány mohou reagovat na difenhydramin trombocytopenií, hemolytickou anémií nebo agranulocytózou.

Na straně urogenitálního systému se při užívání drogy může objevit zadržování moči, potíže nebo časté močení nebo časná menstruace.

Difenhydramin může navíc způsobit zimnici a zvýšené pocení..

speciální instrukce

Během léčby difenhydraminem byste se měli vyvarovat dlouhodobého pobytu na slunci a užívání alkoholických nápojů.

Při užívání drogy je nutné opustit činnosti, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí, jakož i řízení motorových vozidel.

Analogy

Synonyma pro Difenhydramin jsou Grandim, Tyčinky s Diphenhydraminem, Svíčky s Diphenhydraminem, Diphenhydramin-lahvička, Diphenhydramin-UBF, Diphenhydramin Buffus.

Analogy léku jsou Valocordin-Doxylamin, Bravegil, Tavegil, Donormil, Reslip, Clemastin, Clemastin-Eskom.

Podmínky skladování

Podle pokynů musí být difenhydramin skladován na tmavém místě, mimo dosah dětí, při teplotě nepřesahující 30 ° C.

Doba použitelnosti léku je 5 let..

Našli jste v textu chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Difenhydraminové tablety: návod k použití

Složení

farmaceutický účinek

Má antihistaminový, antialergický, antiemetický, hypnotický, lokální anestetický účinek. Blokuje histamin H1 - receptory a eliminuje účinky histaminu zprostředkované tímto typem receptoru. Snižuje nebo předchází křečemi hladkého svalstva vyvolanými histaminem, zvýšenou propustností kapilár, otoky tkání, svěděním a hyperemií. Antagonismus s histaminem se ve větší míře projevuje ve vztahu k lokálním vaskulárním reakcím při zánětu a alergiích ve srovnání se systémovými, tj. snížení krevního tlaku. Způsobuje lokální anestezii (při perorálním podání dochází ke krátkodobému pocitu necitlivosti ústní sliznice), má antispasmodický účinek, blokuje cholinergní receptory autonomních ganglií (snižuje krevní tlak). Bloky H3 - histaminové receptory v mozku a inhibuje centrální cholinergní struktury. Má sedativní, hypnotický a antiemetický účinek. Je účinnější při bronchospasmu způsobeném uvolňovači histaminu (tubokurarin, morfin, sombrevin), v menší míře při alergickém bronchospasmu. U bronchiálního astmatu je neaktivní a používá se v kombinaci s teofylinem, efedrinem a jinými bronchodilatátory.

Farmakokinetika

Při perorálním podání se rychle a dobře vstřebává. Váže se na plazmatické bílkoviny o 98–99%. Maximální koncentrace (Ctah) v plazmě je dosaženo během 1-4 hodin po požití. Většina užívaného difenhydraminu se metabolizuje v játrech. Poločas rozpadu (T.1/2) je 1-4 hodiny. Je široce distribuován v těle, prochází hematoencefalickou bariérou a placentou. Vylučuje se do mléka a může u kojenců způsobit sedaci. Během dne se z těla úplně vylučuje, hlavně ve formě benzhydrolu konjugovaného s kyselinou glukuronovou, a to jen v malém množství - beze změny. Maximální účinek se projeví do 1 hodiny po požití, doba působení je od 4 do 6 hodin.

Indikace pro použití

Kontraindikace

Přecitlivělost, kojení, dětství (novorozenecké období a nedonošené děti), glaukom s uzavřeným úhlem, hypertrofie prostaty, stenóza žaludečních a duodenálních vředů, pyloroduodenální obstrukce, stenóza hrdla močového měchýře, těhotenství, bronchiální astma.

Způsob podání a dávkování

Vedlejší účinek

Z nervového systému a smyslových orgánů: celková slabost, únava, sedace, snížená pozornost, závratě, ospalost, bolesti hlavy, zhoršená koordinace pohybů, úzkost, zvýšená excitabilita (zejména u dětí), podrážděnost, nervozita, nespavost, euforie, zmatenost třes, neuritida, křeče, parestézie; zhoršení zraku, diplopie, akutní labyrinthitida, tinnitus. U pacientů s lokálním poškozením mozku nebo epilepsií aktivuje (i v nízkých dávkách) konvulzivní výboje na EEG a může vyvolat epileptický záchvat.

Z kardiovaskulárního systému a krve: hypotenze, palpitace, tachykardie, extrasystol, agranulocytóza, trombocytopenie, hemolytická anémie.

Ze zažívacího traktu: sucho v ústech, krátkodobá necitlivost ústní sliznice, anorexie, nevolnost, epigastrické potíže, zvracení, průjem, zácpa.

Z urogenitálního systému: časté a / nebo obtížné močení, zadržování moči, časná menstruace.

Na straně dýchacího systému: suchý nos a hrdlo, ucpaný nos, zesílené bronchiální sekrece, tlak na hrudi a dušnost.

Alergické reakce: vyrážka, kopřivka, anafylaktický šok.

Ostatní: pocení, zimnice, fotocitlivost.

Předávkovat

Příznaky: sucho v ústech, dušnost, přetrvávající mydriáza, zarudnutí obličeje, deprese nebo agitace (častěji u dětí) centrálního nervového systému, zmatenost; u dětí - vývoj záchvatů a smrti.

Léčba: vyvolání zvracení, výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí; symptomatická a podpůrná léčba na pozadí pečlivého sledování dýchání a krevního tlaku.


Publikace O Příčinách Alergií